+48 789 31 54 01 witaj@biznestube.pl
Uniwersytet Jagielloński
Uniwersytet Jagielloński
Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jagielloński

Projekt Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego i współpraca szkoleniowa trenerów Biznestube realizowana była od 8 maja 2013 r. do 2 kwietnia 2014 roku w Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu.

9

Wyzwanie

Na początek głęboka analiza potrzeb osób, które myślą o założeniu firmy, jak i tych, którzy mają swoje pierwsze kroki już za sobą. Cel – pokazanie jako przedsiębiorcy praktycy innej kultury biznesu … że da się działać na rynku i przetrwać pierwsze 2 lata. Projektując usługę, naginamy ją do aktualnych trendów. Po co? By dawać sprawdzone w Biznestube i rekomendowane przez innych wybitnych przedsiębiorców rozwiązania dla mikro firm.
Z

Rozwiązanie

Wszystkim kreatywnym i przedsiębiorczym ludziom z pasją, którzy chcieli wziąć swoją przyszłość we własne ręce, zaproponowaliśmy kompleksowe rozwiązania. Skróciliśmy czas potrzebny do zdobycia niezbędnych informacji, przedstawiając w jednym cyklu warsztatów wiedzę od A do Z, niezbędną do tego, by biznes zaistniał i odniósł sukces na rynku. Do tego każdy prezentował swój pomysł innym, zyskując pierwszą informację zwrotną w bezpiecznym środowisku. Uzupełnieniem była opcja indywidualnego doradztwa i konsultacji po szkoleniach.

przeprowadzonych szkoleń

przeszkolonych osób

godzin z trenerami

%

pozytywnych opinii

Potrzebna była jasna wizja biznesu dla każdego uczestnika

Nic nie było już takie samo po szkoleniu...

Widzimy światło... sukcesu!

Które szkolenia wywarły największy wpływ na naszych kursantach?

l

Zaplanuj swój biznes! Tworzenie modeli biznesowych

 

Od pomysłu do biznesu, czyli jasna wizja Twojej firmy. Pod okiem specjalisty dogłębna analiza pomysłu i rozwianie obaw. Dowiedzenie się, czy to w ogóle ma sens i od razu ustawienie swojego biznesu na odpowiednie tory. Podczas studium przypadku (case study) zobaczenie, jakie strategie działania przyjęły firmy odnoszące sukcesy. Efekt – najlepszy model biznesowy dla Twojego przedsięwzięcia.

Księgowa i prawna optymalizacja biznesu

 

Osoby, które dopiero zamierzali założyć firmę, dowiedzieli się, co należy krok po kroku zrobić, by efektywnie rozpocząć działalność gospodarczą. Optymalizacja biznesu poprzez wybór najlepszej formy prowadzenia działalności gospodarczej i wybranie najkorzystniejszej opcji opodatkowania. Do tego podstawowe rozeznanie w obowiązkach przedsiębiorców i poznanie swoich praw. Efekt – idealnie dopasowana prawna forma działalności i mini kurs księgowości.

Tworzenie oferty i wycena Twoich produktów i/lub usług

 

Czas na dobór cen w taki sposób, abyś w pełni utrzymywał siebie i swoją Rodzinę z przychodów Twojego biznesu, a jednocześnie nadał był konkurencyjny na rynku i nie musiał się martwić o klientów. Dowiedzenie się, jak mieć pełną satysfakcję z tego, co robisz – zarówno finansową, jak i osobistą. Jakie działania sprawią, że będziesz mógł powiedzieć: „robię, to co lubię i z tego się utrzymuję”. Efekt – dostosowana do Twojej branży i rodzaju działalności oferta z dobrą wyceną produktów i usług.

Twój idealny klient

 

Dogłębne poznanie Twojego idealnego klienta to klucz do sukcesu w biznesie. Wspólna analiza kim jest Twój klient i jak do niego dotrzeć. Tajniki obsługi klienta i sprzedaży, które sprawiają że klient chętnie wraca. A jeśli coś zawaliłeś, to sposoby na to, by odzyskać utraconego klienta. Efekt – portret idealnego klienta i kanały dotarcia do niego.


Efekt był piorunujący!

Nawet najpiękniejszy opis nie odda tego, co przeżyli uczestnicy szkoleń.

To trzeba „poczuć”. Przeżyć na własnej skórze!

 

Zamieścimy tylko kilka najistotniejszych faktów:

  • Zwiększenie sprzedaży o w kolejnym miesiącu: 81%
  • Zwiększenie wydajności w codziennej pracy: 50%
  • Zmniejszenie kosztów o: 79%
  • Oszczędność czasu: 60%

Nie miałem wcześniej pomysłu na partnerów biznesowych. Szkolenia w CITTRU uświadomiły mi, że nie mogę sam pracować.

Model business canvas był mi wcześniej znany. Dopiero z Wami jeszcze raz siadłem i przeanalizowałem mój pomysł na biznes. Co ważne zauważyłem, że warto robić co jakiś czas – np. co 3 -6 m-cy.

Kluczowa jest rozmowa z ludźmi. To dzięki nim znalazłem się w tym miejscu, w którym jestem.

Po szkoleniach dostrzegłem, że nie cena jest najważniejsza. Zapadły mi pytania “dlaczego nie kupujesz smalcu?” czy przykład z frytkami nieosolonymi

Szkolenia dają wiedzę, zmniejszają strach.

Cały czas praca nad sobą, jak już człowiek zdecyduje się być przedsiębiorcą. Musisz wyjść do ludzi, słuchać ich, przemawiać w miejscu publicznym.

Zwalczyłem złe przekonania o siedzeniu w kącie, trzeba iść do ludzi.

Dzięki Wam zrozumiałem podstawy prawa spółek, opis klienta nakreśliłem i wyobraź sobie, że taki pojawił się na mojej drodze.

Miłosz Tucholewski

CEO and Founder , biksbit.com

Szkolenia z Biznestube odmieniło moje spojrzenie na biznes.

Agnieszka Woźniak

Założyciel, Firma 7BC

Zajęcia usystematyzowały moją wiedzę, pozwoliły spojrzeć na mój biznes z dystansu, dały cenny feedback.

Martyna Gabała

CEO , Tuned

Pozwólcie że opiszę 5 problemów, jakie rozwiązało szkolenie z Biznestube:

po szkoleniu zmieniłem system zarządzania w Instytucie
wcześniej działałem bardziej indywidualnie. Teraz nacisk na pracę zespołową, wymianę informacji
spojrzałem na ścieżkę biznesu od pomysłu do realizacji. Mogłem na każdym etapie zaplanować sobie konkretne działania
tez teoretyzowania prostym językiem trafiliście do mnie. Niektórzy uwielbiają dodawać angielskojęzyczne określenia, bo lepiej brzmią. Trzymacie styl, przekazując konkretne rzeczy. Przyszło mi coś takiego, że możecie jeszcze na szkoleniach pokazywać drobne rzeczy np. moja pierwsza faktura – jak wygląda, z czego powinna się składać
wyczułem, że między nami jest relacja bezinteresowna.
Lubicie dzielić się wiedzą. Sprawia Wam to radość

Dr inż. Przemysław Szecówka

Naukowiec z pasją

Poznałyśmy się 28.11.13 na szkoleniu “Co trzeba wiedzieć o swoich potencjalnych Klientach, by Twój biznes przetrwał na rynku?” Swoją drogą podkreślam i podkreślać będę, że jest to najlepsze szkolenie na jakim byłam, najwięcej na nim skorzystałam i korzystam! I nie mogę doczekać się, kiedy poprowadzisz następne!

Agnieszka Czerwińska

Trener i założyciel, Nauka pływania dla każdego

Uważam, że zajęcia były genialne. Patrycja świetnie prowadzisz (jak zawsze:-)) przede wszystkim merytorycznie, bardzo pomocna w realnym, twardym spojrzeniu na rentowność swojego biznesu, na pewno motywujące do działania.

Emilia Pawlik

Właścicielka, slowcreativelife

A co na to Instytucja?

Współpraca CITTRU z firmą BiznesTUBE przebiegła wzorcowo. Wszystkie powierzone zadania wykonywane były z najwyższą rzetelnością i profesjonalizmem. Uczestnicy wysoko ocenili poziom merytoryczny i organizację seminariów.

dr inż. Gabriela Konopka-Cupiał Kierownik CITTRU/ Broker Innowacji

cittru

Chcesz zorganizować takie szkolenia w ramach projektu swojej Instytucji?

Współpracujmy!

1 + 12 =